У ЖДТУ відкрили Українсько-Азербайджанський освітньо-культурний центр

Дізнатися більше про історію і культуру Азербайджану можуть студенти, викладачі та відвідувачі Житомирського державного технологічного університету. 13 березня 2015 року у вузі відкрили Українсько-Азербайджанський освітньо-культурний центр.На захід завітали представники азербайжанської діаспори та Посольства Азербайджанської Республіки в Україні.На порозі ЖДТУ делегацію зустрічали з короваєм студентки в національному вбранні, а ректор Петро Мельничук вітав поважних гостей на поліській землі. Згодом вони урочисто перерізали стрічку та обмінялися планами про подальшу спільну діяльність.«Ви бажані друзі, бажані гості, і бажаними є ваші студенти у нашому університеті», – зазначив Мельничук та зауважив, що нині в ЖДТУ є один студент – представник Азербайджанської Республіки, який має гарні успіхи у навчанні. Також ректор нагадав, що вже зараз Житомирський технологічний університет має контакти із трьома вузами Азербайджану та ще десятками вишів по всьому світу.  Сподівається, що з появою центру ця співпраця лише посилиться.Перший секретар Посольства Азербайджанської Республіки в Україні Асім Османов наголосив, що відкриття освітньо-культурного центру в університеті – це підтвердження українсько-азербайджанських дружніх стосунків.За словами голови Всеукраїнської громадської організації «Об’єднана діаспора азербайджанців України» Хікмета Джавадова, крім Житомира, такі центри є лише у столиці. «Це не перший такий проект в Україні, а шостий за рахунком – у Києві є п’ять таких культурних центрів. І ці культурні центри служать для розвитку стосунків між Україною та Азербайджаном», – підкреслив Хікмет Джавадов.

Голова Житомирського обласного представництва ВГО «Об’єднана Діаспора Азербайджанців України» Радж Гасімов розповів, що відтепер у Житомирі кожен бажаючий може вивчати азербайджанську мову, адже на базі новоствореного в ЖДТУ освітньо-культурного центру планується проведення курсів з вивчення азербайджанської мови.Під час виступів представники азербайджанської діаспори висловлювали підтримку українському народові через ситуацію на Сході країни і відзначили, що такі ж трагічні події в них свого часу були викликані  Карабахською війною.Інформацію про Азербайджан, його історію, досягнення та керівників цієї країни тепер можна прочитати на стендах освітньо-культурного центру ЖДТУ.